Термоелектричний генератор SP1848-27145 - це пристрій на ефекті Пельтье - Зеебека для отримання електрики, а щоб охолодити або нагріти щось можна підключити джерело електроенергії до висновків термоелемента.
Характеристики термоелектричного генератора SP1848-27145 :
- пристрій, що використовує енергію зовнішнього джерела для зарядки електричних акумуляторів. Зазвичай заряд здійснюється від мережі змінного струму напругою 220 Вольт.
До складу ЗУ входять: перетворювач напруги (трансформатор, імпульсний блок живлення), випрямляч, стабілізатор напруги, пристрій контролю сили струму і процесу заряду, амперметр або світлодіодні індикатори.
Характеристики зарядних пристроїв залежать від типу акумуляторів, номінальною ємності, робочої напруги.
Зарядні пристрої бувають вбудовані і зовнішні.
Зарядні пристрої, що використовуються в промисловості, являють собою блоки з електронною апаратурою, призначеною для одночасного обслуговування декількох акумуляторних батарей. Це дозволяє виконувати в автоматичному режимі різні довготривалі операції, такі як заряд-розряд, заряд імпульсними струмами.
Зарядні і пускові пристрої
Для збільшення терміну служби Вашого акумулятора необхідно використовувати якісні зарядні пристрої.
Пускозарядні пристрої
- це дуже потужні зарядні пристрої, які в основному використовуються для запуску двигунів автомобілів, коли сів акумулятор. Їх особливість в тому, що вони можуть видавати більший струм, і тому підходять для старту автомобілів. Такі пристрої можуть працювати в режимі постійної напруги або постійного струму.
Залежно від способу зарядки, зарядні пристрої можна розділити на групи:
Пасивні ЗУ.
Заряджають батареї постійним струмом малої величини. Такі зарядні пристрої досить дешеві, однак маю такий недолік: можуть знижувати ємність акумулятора на 15-20%
Аналогові зарядні пристрої з мікропроцесором
Заряджають швидше, ніж пасивні, і мають функцію визначення кінця заряду, але працюють тільки з певними типами батарей (Ni-Cd і Ni-Mh).
Цифрові універсальні ЗУ з мікропроцесором
Такі пристрої мають захист від короткого замикання; в них передбачена можливість виставлення потрібного значення струму заряду.
Крім того, зарядні пристрої ділять на автоматичні, напів-автоматичні і ручні (механічні).
ЗУ також клаcсіфіціруют за часом заряду: з невеликим часом зарядки (1-2.5 години), з досить великим часом зарядки (14-15 годин, а іноді 24 годин), кондиціонуючі (близько години). Однак, не всі батареї можуть заряджатися в прискореному режимі. Наприклад, свинцево-кислотна АКБ заряджається повільніше, ніж никелево-кадмієва. Прискорені ЗУ заряджають АКБ струмом 0,3 С (С - ємність батареї). Повільні ЗУ заряджають струмом в 0,1 С. У цих пристроях АКБ можна залишити підключеної до ЗУ на деякий час після закінчення зарядки, і це не призведе до яких-небудь змін в її роботі. А якщо для зарядки потужного акумулятора буде використовуватися недостатньо потужне ЗУ, батарея завжди буде недозаряжена і втратить частину своєї ємності.
Швидкісні (кондиціонуючі) ЗУ заряджають при силі струму 1С і знижують струм після закінчення повного заряду батареї. Тому такі ЗУ вважаються особливо перспективними.
Алгоритми зарядки різних типів батарей (літій-іонних, свинцево-кислотних, нікель-кадмієвих, нікель-металгідридних) істотно відрізняються між собою Тому вкрай необхідно, щоб тип зарядки і тип акумулятора відповідали один одному.
Принципи роботи ЗУ
Важливим моментом тут є визначення часу закінчення заряду. У дешевих моделях зарядних пристроїв час закінчення заряду визначається заздалегідь встановленим таймером, який відключає струм. При повторній установці раніше зарядженого акумулятора на зарядку, ЗУ знову буде подавати струм, і це призведе до зменшення терміну служби батареї. У повільних ЗУ взагалі не визначається час закінчення заряду, так як додаткова година або два зарядки практично не впливають на батарею. Іноді момент відключення струму визначається конкретним абсолютним значенням напруги. Недоліки цього методу - напруга може змінюватися в залежності від температури і швидкості заряду. Більш складні і сучасні ЗУ мають у своєму складі мікроконтролери. Вони контролюють напругу батареї, струм, температуру, і таким чином точно визначать час відключення струму.
Вибір ЗУ або ПЗУ
Вибір здійснюється по набору основних характеристик, таких як пусковий струм, ємність, потужність, режим заряду. Але тут важливо відзначити, що важливу роль при цьому відіграє універсальність приладу. Якщо у вас з'явиться необхідність зарядити батареї різних типів, то універсальність ЗУ виявиться значущим фактором. Крім того, може знадобитися буферний режим зберігання АКБ, т.к. він покращує їх характеристики і збільшує термін експлуатації. Таким чином, при виборі батарей орієнтуйтеся не тільки на основні характеристики, а й на функціонал.
У нашому інтернет-магазині Ви можете придбати зарядний пристрій як для ноутбука, так і для автомобіля.
Ціни на зарядні пристрої варіюються в широкому діапазоні, тому Ви легко зможете підібрати підходяще Вам.
Зарядні пристрої GreenChip
- це універсальні пристрої для заряду свинцево-кислотних акумуляторних батарей різних типів. Зарядні пристрої підходять для підзарядки герметичних необслуговуваних акумуляторів. Ще фірма GreenChip виготовляє класичні моделі для заряду автомобільних акумуляторів. В наявності є як звичайні зарядні пристрої, так і цифрові, а крім того, - інверторні, що дозволяють тестувати і відновлювати батареї після глибокого розряду.
Зарядні пристрої GreenChip мають цілий комплекс засобів, які збережуть Вашу батарею від перезаряду. У моделях передбачено автоматичне відключення АКБ при повному заряді. Велика частина пристроїв мають функцію регулювання струму заряду, а також можливість зміни напруги. Різноманітний серійний ряд дозволяє задовольнити Ваші потреби і вибрати саме ту модель, яка Вам потрібна.