Arduino > Датчики

Датчик струму ACS712 (20A)

Датчик струму ACS712 (20A)

Характеристики

  • Плата датчика струму на мікросхемі ACS712
  • Максимальний вимірюваний струм: 20А
  • Полярність підключення не важлива.
  • Живлення: 5В, індикація живлення світлодіодом.
  • Інтерфейс: аналоговий, рівень 185мВ / А.
Ціна:
120 грн
Код: 222
шт.

Переглянути відгуки (0)

Датчик струму ACS712 грунтується на принципі, відкритому в 1879 році Едвіном Холом (Edwin Hall), і названим його ім'ям. Ефект Холла полягає в наступному: якщо провідник зі струмом поміщений в магнітне поле, то на його краях виникає ЕРС, спрямована перпендикулярно як до напрямку струму, так і до напрямку магнітного поля. Через тонку пластину напівпровідникового матеріалу, так званого елемента Холла, протікає струм I. При наявності магнітного поля на рухомі носії заряду (електрони) діє сила Лоренца, викривляється траєкторія руху електронів, що призводить до перерозподілу об'ємних зарядів у елементі Холла. Внаслідок цього на краях пластини, паралельних напрямку протікання струму, виникає ЕРС, що називається ЕРС Холла. Ця ЕРС пропорційна векторному добутку індукції B на щільність струму I і має типове значення порядку декількох мікровольт.

Чутливість і вихідна напруга ACS712

Вихідна напруга датчика пропорційна струму, що протікає через проводячий шлях (від виводів 1 і 2 до виводів 3 і 4). Випускається три варіанти токового датчика для різних діапазонів вимірювань:

      
  • ± 5 А (ACS712-05B),   
  • ± 20 А (ACS712-20B),   
  • ± 30 А (ACS712-30A)

Відповідні рівні чутливості становлять 185 мВ / А, 100 мА / В і 66 мВ / A. При нульовому струмі, що протікає через датчик, вихідна напруга дорівнює половині напруги живлення (Vcc / 2). Необхідно зауважити, що вихідна напруга при нульовому струмі і чутливість ACS712 пропорційні напрузі живлення. Це особливо корисно при використанні датчика спільно з АЦП.

Точність будь-якого АЦП залежить від стабільності джерела опорної напруги. У більшості схем на мікроконтролерах в якості опорної використовується напруга живлення. Тому при нестабільній напрузі живлення вимірювання не можуть бути точними. Однак якщо опорною напругою АЦП зробити напругу живлення датчика ACS712, його вихідна напруга буде компенсувати будь-які помилки аналого-цифрового перетворення, обумовлені флуктуаціями опорної напруги.


Відгуки про Датчик струму ACS712 (20A):