Розташування робочої осі обертання вітрогенератора може бути як горизонтальним, так і вертикальним. У кожного з цих видів є як свої плюси, так і мінуси.
Лопаті вітрогенератора з вертикальною віссю обертання рухаються паралельно землі. Їх можна ввести в дію на будь-якій місцевості, так як на їх рух не впливає напрямок вітру. Вісь турбіни влаштована так, що все її обладнання можна встановити на невеликій відстані від землі і виробникові не потрібно будувати вежу. Основний недолік таких вітротурбін: половина роботи лопаті відбувається протилежно напрямку вітру, тому їх ефективність недостатньо висока.
Завдяки вертикальному розташуванню лопатей, для вертикального вітрогенератора не має значення різка зміна напрямку вітру. Такий вітрогенератор можна розміщувати в безпосередній близькості до житлових приміщень, на даху будинків, на відміну від горизонтально - осьових, для яких необхідний захист відстанню через підвищену шумність, вібрацію і випромінювання.
У вітрогенератора вертикального типу магнітне випромінювання і вібрація повністю відсутні, він не потребує додаткових пристроях для запуску системи.
Вертикальний вітрогенератор абсолютно нешкідливий для птахів, бджіл і навколишнього середовища, може встановлюватися на шляху міграції перелітних птахів, в заповідниках, на відміну від горизонтальних генераторів.