Періодичну імпульсна зворотна напруга (Urrm), В 30
Максимально допустимий середній прямий струм (If (av)), А 0.5
Пряме падіння напруги (Uf), В 0.35
Кількість діодів в корпусі і схема (N / Схема) 1
Ударний прямий струм (If (sm)), A 10
Ціна:
5.8 грн
Діод - електронний елемент, що володіє різною провідністю залежно від напряму електричного струму. Він добре пропускає через себе струм в одному напрямку і дуже погано - в іншому.
Конструктивно діод являє собою невелику пластинку германію або кремнію, одна область (частина обсягу) якої володіє електропровідністю p-типу, інша - електропровідністю n-типу. Межу між ними називають pn переходом. Електрод діода , що підключається до позитивного полюса джерела струму, коли діод відкритий (тобто має маленький опір), називають анодом, що підключається до негативного полюса - катодом.
Основні види діодів за призначенням
Випрямні діоди - призначені для перетворення змінного струму в постійний.
Імпульсні діоди - призначені для застосування в імпульсних режимах роботи.
Детекторні діоди призначені для детектування сигналу
Обмежувальні діоди призначені для захисту радіо та побутової апаратури від підвищення напруги.
Стабилитрон -це спеціальний тип діода.
Напівпровідниковий стабілітрон (діод Зенера) - напівпровідниковий діод, що працює при зворотному зміщенні в режимі пробою. До настання пробою через стабілітрон протікають незначні струми витоку, а його опір великий. При настанні пробою, струм через стабілітрон різко зростає, а його опір падає до величини від часток Ома до сотень Ом. Тому в режимі пробою напруга на стабілітроні підтримується із заданою точністю в широкому діапазоні зворотних струмів.
Основне призначення стабилитронов - стабілізація напруги.
Діод Шотткі являє собою різновид діодів. У ньому замість pn переходу в якості бар'єру застосований метал-напівпровідник. Область напівпровідникового матеріалу об'єднана основними носіями. У місці контакту починає формуватися область заряду іонізованих акцепторів. В результаті в районі переходу виникає потенційний бар'єр (бар'єр Шоттки). Зміна його рівня призводить до зміни значення струму, що протікає крізь діод Шотткі.
Переваги діодів Шотткі :
висока швидкодія, а, отже, малий час відновлення;
мала ємність переходу (бар'єру), що дозволяє підвищити робочу частоту. Це дозволяє використовувати діоди Шотткі в імпульсних випрямлячах на частотах в сотні кілогерц.
Недоліки діодів Шотткі :
навіть при короткочасному перевищенні зворотної напруги вони миттєво виходять з ладу і головне - незворотньо. У той час як кремнієві діоди після припинення дії перевищеної напруги самопоновлюються і продовжують працювати;
зворотний струм діодів дуже сильно залежить від температури переходу і на великому зворотному струмі виникає тепловий пробій.
Діод Шотткі дозволяє отримувати необхідне значення потенційного бар'єру шляхом підбору потрібного металу.
Використовуються діоди Шотткі
в імпульсних блоках живлення;
в цифровий апаратурі;
як приймачі випромінювання, модулятори світла;
в трансформаторних блоках аналогової апаратури;
при конструюванні сонячних батарей.
Фірма GreenChip пропонує Вам купити різні діоди , діоди Шотткі і стабілітрони !